BUJ PAR LYL KRIL EĻĻU

Omega 3 taukskābes šūnai nepieciešamas augu gadu visu mūžu. Tās ir vienlīdz svarīgas gan vīriešiem, gan sievietēm, gan bērniem, jo šūnu prasības pēc uzturvielām, tajā skaitā omega 3 taukskābēm, visiem ir līdzīgas. Uzturs ir trūcīgs omega 3 avots, tāpēc šīs taukskābes jāuzņem papildus ar uztura bagātinātājiem.

LYL Krila eļļa ir tīrākais un efektīvākais zināmais omega 3 avots.

Atbilstoši sezonai vai ārsta norādījumiem/nepieciešamībai omega 3 var uzņemt papildus arī ar LYL Krila eļļa WINTER, kas satur D3 vitamīnu, vai LYL Krila eļļa B ACTIV, kas satur svarīgākos B grupas vitamīnus.

Galvas smadzeņu attīstībai, redzei un imūnsistēmai nepieciešamas taukvielas. Tās veido 60% no galvas smadzeņu audiem. Vērtīgās omega 3 taukskābes bērni uzņem ar mātes pienu, vēlāk – ar pārdomātu, zivīm bagātu uzturu, kas daudziem bērniem specifiskās garšas vai arī nepanesības dēļ nav pieņemams.

LYL Krila eļļa KID satur mazuļu smadzeņu attīstībai tik ļoti nepieciešamās omega 3 taukskābes, turklāt bagātinātas ar vērtīgo D vitamīnu ērti lietojamā kapsulā.

Pediatri atgādina, ka D vitamīna papildu uzņemšana bērniem ir īpaši svarīga, lai kauli un zobi attīstītos pareizi un būtu veseli. Turklāt D vitamīns stiprina imunitāti. LYL Krila eļļa KID ir omega 3 vispilnīgākajā formā – bagātināta ar D vitamīnu īpaši mazuļiem.

RSU Rehabilitācijas fakultātes uztura nodaļas 2011.–2012. gadā veiktajā pētījumā “Uzturvielu nozīme kaulu slimību attīstībā” noskaidrots, ka no 197 bērnu asins analīžu paraugiem tikai 33% kalcija un D vitamīna rādītāji bijuši normas robežās. 67% bērnu potenciāli ir kaulu slimību riska grupā.

Omega 3 taukskābes zivju eļļā ir triglicerīdu formā, turpretim krila eļļā taukskābes ir piesaistītas jūras fosfolipīdiem. Formulas atšķirības var novērot mājas apstākļos, vienā ūdens glāzē izšķīdinot krila, otrā – zivju eļļas kapsulu. Ar fosfolipīdiem bagātā krila eļļas kapsula izšķīdīs ūdenī, tikmēr ar triglicerīdiem piesātinātās zivju eļļas kapsulas saturs peldēs glāzē pa virsu.

Šī iemesla dēļ pēc LYL Krila eļļa lietošanas neseko atraugas, jo kapsulas sastāvs nekavējoties izšķīst kuņģī un sajaucas ar tā saturu. Fosfolipīdi veido arī katras cilvēka šūnas membrānu, sadzīvojot gan ar taukus, gan ūdeni mīlošo šūnas daļu.

Tāpēc fosfolipīdi no krila eļļas šūnas membrānā nonāk daudz lielākā skaitā nekā zivju eļļas triglicerīdi. Salīdzinājumā ar zivju eļļu omega 3 taukskābes jūras fosfolipīdu formā krila eļļā cilvēka šūnām ir atpazīstamākas, līdz ar to LYL Krila eļļa omega 3 taukskābju labvēlīgā iedarbība ir neapstrīdama.

LYL Krila eļļa FISH ir ideāla zivju eļļas un krila eļļas kombinācija – krila eļļā esošie fosfolipīdi veicina anšovu eļļā esošo taukskābju nokļūšanu šūnās.

Salīdzinot ar zivju eļļu, LYL Krila eļļa sastāvā esošās omega 3 taukskābes ir mazākā daudzumā. Tajā pašā laikā šūnu nodrošinājums ar šīm taukskābēm ir daudzkārt efektīvāks, jo tās ir fosfolipīdu formā.

LYL Krila eļļa esošās omega 3 taukskābes samazina artrīta simptomus, hroniska iekaisuma, stīvuma un dažādu funkcionālo traucējumu smagumu un triglicerīdu līmeni asinīs.

Regulāri lietojot, LYL Krila eļļa uztur augstu omega 3 indeksu sirdī, tādējādi samazinot kardiovaskulāro slimību risku, normalizē asinsspiedienu un nozīmīgi samazina holesterīna līmeni.

LYL Krila eļļa balsta imūnsistēmu un sniedz aizsargreakciju pret saslimšanām. Omega 3 uzlabo ādas, matu un nagu veselību, palēnina ķermeņa novecošanās procesus.

Uzlabo vielmaiņu, optimizē ķermeņa svaru un novērš nevēlamo aptaukošanos, veicina prāta darbības funkcijas un koncentrēšanās spējas. Un, pats galvenais,
uzlabo pašsajūtu un vairo dzīvesprieku.

Omega 3 taukskābes šūnai nepieciešamas augu gadu visu mūžu. Arī zivis iesaka lietot visu gadu bez pārtraukumiem tieši šī paša iemesla dēļ, jo tās satur daudz omega 3 taukskābju.

Tās vienlīdz svarīgas gan vīriešiem, gan sievietēm, gan bērniem, jo šūnu prasības pēc uzturvielām, tajā skaitā omega 3 taukskābēm, visiem ir līdzīgas.

Uzturs ir trūcīgs omega 3 avots, tāpēc šīs taukskābes jāuzņem papildus – ar uztura bagātinātājiem. LYL Krila eļļa ir tīrākais un efektīvākais zināmais omega 3 avots.

Tas pats būtu attiecināms arī uz LYL Krila eļļa WINTER, kas satur papildu D vitamīnu, jo mūsu platuma grādos D vitamīna trūkums organismā ir novērojams pat siltajos vasaras mēnešos.

Īpaši svarīgi ir LYL Krila eļļa lietot otrajā un trešajā grūtniecības trimestrī, kad bērniņam veidojas centrālā nervu sistēma, tajā skaitā galvas smadzenes, un redze – LYL Krila eļļa būtiski paaugstina dokozaheksaēnskābes (DHS) līmeni un nodrošina tipisko struktūru.

Detalizēta informācija par omega 3 taukskābju, kā arī D vitamīna un B grupas vitamīnu nozīmi grūtniecības laikā pieejama sadaļā “Pētījumi un ekspertu viedokļi”.

Ja līdztekus bālajai ādai jūtams arī mundruma un asuma zudums, galvassāpes un apmulsums – ir piezagusies folijskābes (B9) anēmija. Nogurums, nespēks, bezmiegs, galvassāpes – tās var būt pirmās pazīmes, ar kurām organisms mēģina paust B vitamīnu trūkumu.

Organisms nespēj saražot pietiekamā daudzumā sarkanos asinsķermenīšus folijskābes trūkuma dēļ. Folijskābes rezerves organismā neveidojas, visu lieko no organisma izvada urīns, un, lai uzturētu normālu līmeni, folijskābe jāuzņem katru dienu.

LYL Krila eļļa B ACTIV ir tīras izcelsmes omega 3 taukskābes, kas bagātinātas ar sešiem nepieciešamākajiem B grupas vitamīniem.

Nīderlandes zinātnieki ir veikuši interesantu pētījumu, mēģinot bērna raudulīgumu izskaidrot ar uztura nepilnībām. Māmiņām, kurām grūtniecības periodā bijis samazināts B12 vitamīna līmenis, mazuļi ir kaislīgi raudātāji.

B12 vitamīna trūkuma dēļ mazulim dzimšanas brīdī nav pilnībā attīstījusies nervu sistēma un mazāks ir miega hormona līmenis.

B12 vitamīns nodrošina arī normālu šūnu dalīšanos, novēršot anēmiju. B12 vitamīns vajadzīgs arī, lai samazinātu oksidatīvo stresu mammas organismā. Augstais oksidatīvais stress ir liels risks priekšlaikus dzemdībām, preeklampsijai, spontānajam abortam[1].

LYL Krila eļļa B ACTIV satur auglim un topošajai māmiņai nepieciešamās omega 3 taukskābes un visus svarīgākos B grupas vitamīnus – B2, B4, B6, B7, B9 un B12. Rūpēs par sava mazuļa nervu sistēmas veselību lietojiet LYL Krila eļļu B ACTIV visu grūtniecības laiku!

1. Chéry C1, Barbé F, Lequere C, Abdelmouttaleb I, Gérard P, Barbarino P, Boutroy JL, Guéant JL. Hyperhomocysteinemia is related to a decreased blood level of vitamin B12 in the second and third trimester of normal pregnancy. Clin Chem Lab Med. 2002 Nov;40(11):1105-8.

BUJ PAR ASTAXANTHIN

LYL ASTAXANthin ir uzturu bagātinošs komplekss, kas satur pazīstamākos antioksidantus: 4 mg spēcīgākā no dabā zināmajiem antioksidantiem – astaksantīnu – un ievērojamu daudzumu E un C vitamīna.

LYL ASTAXANthin uzvar cīņā ar mūsdienīgajām diagnozēm! Astaksantīna, kas ir LYL ASTAXANthin galvenā sastāvdaļa, pamatfunkcija ir mazināt brīvo radikāļu pārapdzīvotību organismā.

Astaksantīns ir spēcīgāks par jebkuru citu antioksidantu, jo sargā abas šūnas membrānas puses no brīvo radikāļu kaitējuma.

Turklāt astaksantīns savas atšķirīgās molekulas dēļ nokļūst audos, kuros citi antioksidanti netiek klāt, tajā skaitā piekļūst acu un smadzeņu audiem. Tas pasargā šūnas no postošo molekulu iedarbības.

Astaksantīns ieteicams ādas, redzes, smadzeņu, sirds un asinsvadu sistēmas, locītavu veselības profilaksei un uzlabošanai.

Lietot šo uztura bagātinātāju ieteicams visiem, kas dienā neapēd vismaz 500 gramu augļu un dārzeņu. Uzlabojumi novēroti jau pēc 2 mg astaksantīna, kas ir tikai puse no LYL ASTAXANthin ietvertās devas kapsulā.

Vislabāk kapsulu LYL ASTAXANthin ir lietot kopā ar ēdienu, kas satur kaut nedaudz taukvielu (vārītas olas, gaļa, pilnpiena produkti, rieksti, sēklas, šokolāde) vai arī kombinācijā ar kādu no uztura bagātinātājiem, kas satur taukvielas, piemēram, LYL krila eļļas līnijas produktiem.

Ēdienā esošās taukvielas vai krila eļļā esošie fosfolipīdi nodrošinās pilnīgu astaksantīna uzsūkšanos organismā.

Astaksantīnu sauc par spēcīgāko vielu miljardiem vērtajā pretnovecošanās līdzekļu industrijā.

Tas ir antioksidants, kura iedarbība uz ādas novecošanās procesiem ir daudzas reizes lielāka nekā E vitamīnam un C vitamīnam, kas ir ierastas kosmētisko līdzekļu sastāvdaļas.

LYL ASTAXANthin uzlabo ādas mitrumu un elastību, mazāki kļūst pigmentācijas laukumi un sevišķi acu rajonā esošās krunciņas. Krunciņu mazināšanos speciālisti pamato ar astaksantīna īpašo spēju veicināt kolagēna šķiedru atjaunošanos.

UV starojums solārija kabīnē ir līdz pat 15 reizēm spēcīgāks par kaitīgo pēcpusdienas sauli. Šī iemesla dēļ daudzu solārijā lietoto kosmētisko līdzekļu sastāvā ir antioksidanti.

Visspēcīgākā antioksidatīvā iedarbība konstatēta astaksantīnam. Astaksantīnu sauc arī par dabisko saules aizsargstiklu. Solārija apmeklētājiem LYL ASTAXANthin būtiski samazina gan ādas novecošanos, gan ādas audzēju risku, jo attālina apsārtuma veidošanos.

Arī gadījumos, kad ir par vēlu un āda ir pārsauļota, ar LYL ASTAXANthin tās atveseļošanās norit ātrāk. It īpaši LYL ASTAXANthin ieteicams gados jaunajiem solārija apmeklētājiem, kuru risks iegūt ādas audzēju ir visaugstākais.

Ja ir novērota jutība pret produktiem, kas satur jūras aļģes, kā arī pret astaksantīnam līdzīgiem karotinoīdiem, tajā skaitā cantaksantīnu, iesakām produktu nelietot vai pārtraukt tā lietošanu.

Lietot vairāk par ieteikto normu nav nepieciešams. Pētījumos norādītā efektīvā dienas deva ir 4–8 mg.

Tā kā astaksantīns ir taukos šķīstošs karotinoīds, lielāku devu rezultātā pēc laika ādas epitēlija slānis var kļūt iedzeltens, gluži tāpat kā pēc intensīvas burkānu sulas dzeršanas.

Pilnībā pietiek ar 4 mg astaksantīna dienā jeb 1 LYL ASTAXANthin kapsulu.

BUJ PAR LYL IMMUNUP

LYL immunUP ir vitamīnu, minerālvielu un bioloģiski aktīvo vielu komplekss, kas piemērots lietošanai visa gada garumā, turklāt – regulāri.
It sevišķi, ja konstatēts uzturvielu trūkums vai ir lielāka vajadzība pēc papildu uzturvielām – ir vienveidīgs vai samazināts uzturs, liela fiziskā slodze (sporta treniņi, smags fizisks darbs), ilgstošs stress, aptaukošanās.
LYL immunUP noderīgs hroniskiem alkoholiķiem, grūtniecēm un barojošām māmiņām; atveseļošanās periodā pēc dažādām slimībām vai operācijām, kad ilgstoši nācies lietot antibiotikas; cilvēkiem pēc 50 gadiem un ja ir uzturvielu uzsūkšanās traucējumi.

LYLimmunUP ietvertā vielu kombinācija vienlīdz lielu atbalstu sniedz imūnsistēmas darbībai, kā arī vielmaiņai, palīdz mazināt nogurumu un nespēku, uzlabo nervu, redzes, kaulu un zobu, ādas, matu, nagu veselību, pasargā šūnas no brīvajiem radikāļiem un/vai mazina brīvo radikāļu bojājumus, uzlabo elpceļu veselību.

Minerālvielas un vitamīni jeb mikrouzturvielas nesatur kalorijas. Tām ir katalizatora loma – tās kalpo kā palaidējvielas daudzām bioķīmiskām reakcijām organismā.
Lielākā daļa vitamīnu organismā neveido rezerves, tāpēc tās būtiski uzņemt regulāri.
LYLimmunUP vitamīnu un minerālvielu komplekss nodrošina organismu ar tam visbiežāk trūkstošajām mikrouzturvielām šajos platuma grādos dzīvojošajiem sabalansētā daudzumā.

Jā, LYLimmunUP ir piemērots gan veģetāriešiem, gan vegāniem (Kosher, Halal un Vegetarian Society sertifikāti).
LYLimmunUP nesatur želatīnu.
Kapsula ir augu izcelsmes (hidroksipropilmetilceluloze).

Nav datu par lietošanas nekaitīgumu bērniem jaunākiem par 12 gadiem.

Pieaugušajiem jāuzņem divas LYLimmunUP kapsulas dienā.
Piemērots ilgstošai lietošanai, it sevišķi, ja analīzēs konstatēts uzturvielu trūkums vai ir augstāka vajadzība pēc papildu uzturvielām – atveseļošanās periodā pēc dažādām slimībām vai operācijām, kad ilgstoši nācies lietot antibiotikas; cilvēkiem pēc 50 gadiem; ja ir liela fiziskā slodze (t. sk. sportistiem), ēšanas traucējumi, tajā skaitā samazināta kalorāža uzturā, aptaukošanās.
Piemērots hroniskiem alkoholiķiem, grūtniecēm un ar krūti barojošām māmiņām.

LYLimmunUP satur grūtniecības laikā nepieciešamo B9 jeb folijskābi, dzelzi un C vitamīnu, kas veicina labāku dzelzs uzsūkšanos.
Ja lietojat LYL immunUP, ieteicams nelietot citus ar A vitamīnu bagātus produktus.
Jāievēro, ka ar sabalansētu uzturu A vitamīna dienas deva ir nodrošināta (ēdot aknas un to izstrādājumus, pienu un tā produktus, margarīnu, olas, augu eļļas) un pat pārsniegta (ēdot aknas un tās saturošus produktus).
A vitamīnu saturoši produkti jālieto piesardzīgi, ja LYLimmunUP kapsulas tiek dzertas grūtniecības un zīdīšanas laikā.

LYLimmunUP nedrīkst lietot:

+ ja esat alerģisks pret kādu no sastāvdaļām;
+ ja organisms ir jau iepriekš pārsātināts ar A vai D vitamīnu (hipervitaminoze);
+ ja lietojat citus preparātus, kas arī satur A un D vitamīnu;
+ ja ārstējaties ar retinoīdiem (medikamenti pret akni) vai jums ir izteikti nieru darbības traucējumi.

BUJ PAR LYL BIOTIC

Prebiotikas ir šķiedrvielas, galvenokārt inulīns un tā blakus produkti oligofruktoze un galaktooligosaharīdi. Produktus, kuri satur abus šos bioloģiski aktīvo savienojumu veidus, sauc par sinbiotikām. Piemēram, pienskābās un bifidobaktērijas kopā ar inulīnu.Prebiotikas pabaro kuņģa-zarnu traktā esošās probiotikas, veicina to augšanu un aktivitāti un tāpēc ir labvēlīgas veselībai. Inulīns, atšķirībā no citas bieži lietotas prebiotikas FOS jeb fruktoligosaharīdiem, garšo tikai labvēlīgajām baktērijām. FOS pabaro arī vairākas organismam nelabvēlīgas baktēriju sugas, var izraisīt vēdera gāzēšanos. Tas darbojas sinerģijā ar probiotikām jeb pastiprina viena otras pozitīvo ietekmi. Netieši tās novērš caureju un aizcietējumus, veido zarnu vielmaiņu, novērš audzēju veidošanos, veicina tauku vielmaiņu, piesaista zarnu gļotādai minerālvielas, veido imunitāti. Mērķtiecīgāk ir lietot prebiotikas un probiotikas (simbiotikas) komplektā, jo, nonākot organismā, tās ļoti intensīvi sāk darboties simbiozē.

Probiotiskās baktērijas parasti jānorāda nevis miligramos vai gramos, bet koloniju veidojošās vienībās. Miligramos vai gramos norādītas baktērijas parasti neko nepastāsta par produkta efektivitāti. Kolonijas veidojošās vienības raksturo probiotiku saturoša produkta mikrobioloģisko stāvokli – cik dzīvot spējīgas baktērijas analizējamajā paraugā atrodas. Efekts ir atkarīgs no pievienoto baktēriju daudzuma.

Viens suga nevar izpildīt pārējo sugu funkcijas, kaut reizēm tās pārklājas. Baktērijām atšķiras piestiprināšanās vieta zarnās. Piemēram, pieskābās baktērijas ir aktīvākas tievajā zarā, bet bifidobaktērijas vislabāk darbojas resnajā zarā. Citām kolonijas patīk veidot zarnu gļotādā, bet citām – uz zarnās nokļuvušās barības, kā, piemēram, Saccharomyces boulardii. Jo dažādākas baktērijas, jo daudzpusīgāks pielietojums un ieguvumi. Jeb – kas der caurejai, neder imunitātei.
*Lactobacillus reuteri: Lactobacillus – ģints, reuteri – suga.

Produktu nav nepieciešams uzglabāt ledusskapī. Produktu var uzglabāt 15 – 25 °C, ko garantē kapsulas veids un vielas izgatavošanas tehnoloģija. Glabāt sausā vietā, temperatūrā ne augstākā par +25 °C.

Lai garantētu, ka visas LYLBIOTIC ietvertās sastāvdaļas nonāktu zarnās, produkts iesaiņots kapsulās. EMBO CAPS Acid protection® ir unikāls patentēts veģetāras izcelsmes kapsulas apvalks, kas pasargā baktēriju kultūras no kuņģa skābes. Baktērijas aktivizējas tikai, kad nokļuvušas zarnās.

+ Dzīvesveida izsaukta disbioze;

+ Vides maiņa tuvā nākotnē (bērnudārza, skolas gaitu uzsākšana);

+ Grūtniecība (it sevišķi alerģiskām mātēm);

+ Zarnu slimības (čūlainais kolīts, kairinātas zarnas sindroms);

+ Bieža ātro uzkodu, rūpnieciski apstrādāta pārtika uzturā;

+ Aptaukošanās;

+ Ekzēma, atopiskais dermatīts;

+ Piena cukura jeb laktozes nepanesība;

+ Bakteriālā vaginoze;

+ Urīnceļu infekcijas;

+ Pārtikas alerģijas;

+ Psihiatriskas saslimšanas, t.sk. depresija, hronisks nogurums, izdegšanas sindroms;

+ Alerģiskās iesnas;

+ Autoimunās saslimšanas (artrīts, 1.tipa cukura diabēts, izkaisītā skleroze, celiakija).

Ir vairāk nekā 50 laktobaktēriju sugas. Tās dabīgi atrodamas gremošanas traktā un uroģenitālajā sistēmā. Laktobaktērijas tiek izmantotas vairāku slimību un saslimšanu ārstēšanā un prevencijā. LYLBIOTIC satur 5 pienskābās baktērijas, kuras oficiāli atzītas par probiotikām: Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus.
Efektīvas, ja sēnīšu infekcijas, bakteriālās vaginoze, urīnceļu infekcija, kairinātais zarnu sindroms, antibiotiku izraisītas caureja, ceļotāju caureja, Clostridium difficile izsaukta caureja, laktozes jeb piena cukura nepanesība, ādas problēmas (ekzēma, akne, čūlas), elpceļu infekcijas.

Līdz šim atklātas aptuveni 30 bifidobaktēriju sugas. Bifidobaktērijas ir visbiežāk sastopamā labvēlīgo baktēriju suga resnajā zarnā. Tās zarnās parādās uzreiz pēc dzimšanas, īpaši bagātīgi, ja bērniņš nācis pasaulē dabīgā ceļā bez ķeizargrieziena un tiek barots ar krūti. LYLBIOTIC sastāvā ir trīs bifidobaktērija, kuras visas atzītas par probiotikām: Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum. Var uzlabot asins lipīdu rādītājus un uzlabot glikozes toleranci, atvieglo kairinātā zarnu sindroma simptomus, piemēram, sāpes, diskomfortu, vēdera pūšanos un citus gremošanas trakta traucējumus.